Masło kokoswe

MG_9309
Moim kolejnym fenomenalnym odkryciem podczas przygody z rzucaniem cukru jest masło kokosowe. Dobrze komponuje się z tostami i naleśnikami, a na jego bazie można przygotować wiele bezcukrowych słodyczy. Jednak ja lubię go w tej najprostszej formie- kiedy dopada mnie ochota na coś słodkiego to po prostu zjadam kawałek. Smakuje równie dobrze jak czekolada!Składniki:

  • 1 opakowanie wiórek kokosowych niesłodzonych (min. 200 g)
Wariant 1 Do wykonania masła kokosowego będziecie potrzebować naprawdę mocnego blendera- ręczny na pewno się nie sprawdzi i… odrobinę cierpliwości. Wiórki wsypać do misy blendera i miksować przez 15 minut aż uzyskamy półpłynną kremową konsystencję Co jakiś czas otwórz blender i zgarnij wiórki ze ścianek, tak aby wszystko dokładnie się zmiksowało.
Wariant 2 Przygotuj masło w Thermomixie- wsyp do niego wiórki i nastaw na 3 minuty/ 37 C/ obr. 8. Po pierwszej minucie przerwij na chwilę miksowanie i zagarnij kopystką wiórki ze ścianek. Jeśli po 3 minutach masło nie jest jeszcze gotowe to ustaw Thermoimx na 1 minutę/ 50 C/ obr. 9
Tak przygotowane masło można przelać do słoiczka i schować do lodówki, lecz w niskiej temperaturze masło twardnieje i potrzeba naprawdę ostrego noża by go wydostać. Ja polecam rozlać je do foremek na kostki lodu i wstawić do lodówki. 
Aby użyć masła na kanapkach należy go wyjąć ok. 10 minut przed użyciem.
Uwaga– masło nie nadaje się do smażenia
  • Z tymi foremkami to dobry pomysł :) Ja swoje masło kokosowe przelałam do słoiczka i później miałam nie mały problem żeby wyjąć z niego odpowiednią porcję :/

  • chwała mi za to, że kupiłam thermomix! gdyby nie on masła orzechowe i kokosowe nie byłyby u mnie tak często.

    • ja też się bardzo ciesze, że mama mnie nie posłuchała i kupiła :)

  • Nie słyszałam nigdy o maśle kokosowym. Muszę koniecznie wypróbować ten przepis! :)

  • ale super, muszę zrobić!