Niedzielne linki #2

Worldwide-Obesity

W miniony piątek obchodziliśmy światowy dzień walki z otyłością. Będę nudna i powtórzę to co mówi się wszędzie: statystyki są zatrważające, z roku na rok przybywa coraz więcej ludzi otyłych, w tym dzieci!

Otyłość to nie tylko kwestia wyglądu, bo to akurat to jest najmniej istotne. Jedni chcą być szczupli, inni puszyści, kwestia gustu- wiadomo. Otyłość jest o tyle straszna, że nie tylko obniża komfort życia, jest przyczyną wielu chorób (nie tylko fizycznych), ale jak pokazują statystyki zbiera coraz większe, śmiertelne żniwo.Doskonale zdaje sobie sprawę, że zdrowe żywienie nie dla każdego jest priorytetem. Wiem też, że nie wszyscy mają ochotę biegać, ćwiczyć i generalnie wylewać z siebie siódme poty. W końcu nie każdy musi być idealnie szczupły, giętki i zwinny. Ważne jest to żeby KAŻDY Z WAS był zdrowy! Często wystarczą drobne zmiany- pamiętanie o śniadaniach, robienie przerw w pracy na lunch, wypijanie większej ilości wody i przyjemny spacer z przyjaciółką zamiast kolejnego serialu.

Zdrowie mamy tylko jedno i jest to nasz najcenniejszy skarb. Dbajcie o nie tak samo, jak dbacie o Waszą pracę, dzieci, hobby. Tu możesz tylko zyskać!

Po tak długim wstępie czas na linki, jak się domyślacie większość z nich odwołuję się do wyżej poruszonego tematu :)

Ask Lena: Plus Size Aby zmienić swoje ciało, najpierw trzeba je w pełni pokochać i zaakceptować. Bez tego droga do poprawy sylwetki potrafi być naprawdę skomplikowana i pełna przykrych, a nawet dołujących chwil. W tym temacie polecam posłuchać Leny, która mimo pełniejszego rozmiaru akceptuje każdy centymetr swojego ciała i wręcz zaraża swoim optymizmem i pewnością siebie.

Nigdy nie jest za późno żeby zmienić złe nawyki Może już próbowałaś 100 razy i nie masz ochoty podejmować kolejnej próby i znowu się zawodzić. Ale czy zdajesz dobie sprawę, że to nie Ty jesteś temu winna, a Twoje złe nawyki. Spróbuj po raz 101, ale najpierw zmień nawyki! Nigdy, nie jest za późno :)

Otyłość na celowniku czyli krótki raport na temat nadwagi wśród dzieci i jej prewencji. Obowiązkowa lektura dla każdego rodzica!

Jak znaleźć czas na sport Monika z bloga Black Dress pisze bardzo rozsądnie o sowim podejściu do aktywności fizycznej i o tym jak wpisać ją w swój grafik. Nie każdy musi być wysportowany jak Chodakowska. Często wystarczy 1,5 h w tygodniu- czyli czas, który często mija nam na nic nie robieniu.

Znacie już Michalinę, autorkę Dzikiego Naśladowcy? Jeśli nie to pora szybko nadrobić zaległości! Znajdziecie u niej garść zdrowych i pysznych przepisów :)

Mam nadzieje, że dzisiejszymi linkami zainspirowałam Was trochę do zmiany niektórych nawyków, a jeśli już dawno kroczycie „zdrową ścieżką” to koniecznie prześlijcie linki swoim znajomym!

  • Bardzo ciekawy zestaw linków – póki co przeczytałam artykuł Black Dresses (bardzo fajny), resztę obejrzę przeczytam wieczorem, bo dużo mądrych rzeczy.