Podsumowanie marca

LUTY 2015 (1)

Marzec był dla mnie wyjątkowo intensywny i leniwy zarazem- z jednej strony działo się w nim bardzo dużo rzeczy, które nieraz wymagały ode mnie wyjścia mocno poza strefę komfortu,  a z drugiej miałam w nim miejsce na odpoczynek i nic nie robienie. To był bardzo dobry miesiąc, zresztą zobaczcie sami :)

Z okazji pierwszego dnia wiosny dostałam zaproszenie, aby poprowadzić lekcje o zdrowym odżywianiu w Gimnazjum w Proszowicach. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie prezentacja, którą zainfekował jakiś złośliwy wirus i zamienił na 21 stron #####. Czasu na odzyskanie prezentacji już nie było, ale na szczęście dałam radę :) To spotkanie też  mnie mocno podbudowało, bo jak się okazało już 1 gimnazjaliści potrafią samodzielnie skomponować zbilansowany i smaczny posiłek.

P1280526

 

P1280535

W tym miesiącu dostałam też zaproszenie do Akademi Smaku Bosch. Tematem warsztatów była „Nasza kasza”, a poprowadziła je Monika Mrozowska wraz z Mikołajem Reyem i Maćkiem Koźlakowskim. To były świetne 4 godziny gotowania,  rozmów i jedzenia oczywiście :)

2015_03_27_AKADEMIA_SMAKU_BOSCH_Kasza_big-27

 

2015_03_27_AKADEMIA_SMAKU_BOSCH_Kasza_big-147

 

2015_03_27_AKADEMIA_SMAKU_BOSCH_Kasza_big-158

 

2015_03_27_AKADEMIA_SMAKU_BOSCH_Kasza_big-166

 

2015_03_27_AKADEMIA_SMAKU_BOSCH_Kasza_big-217

 

2015_03_27_AKADEMIA_SMAKU_BOSCH_Kasza_big-247

Zdjęć z warsztatów jest oczywiście dużo dużo więcej, a do przepisu na budyń jaglany, portobello faszerowane kaszą jęczmienną i sałatkę z kaszą i buraczkami będę często wracać. Po więcej zdjęć zapraszam na stronę Akademii Smaku Bosch :)

W marcu zostałam również zaproszona do wzięcia udziału w akcji charytatywnej Ciacho za Ciacho. Dzięki zaangażowaniu wszystkich osób które zorganizowały wydarzenie, upiekły ciasta, a także je kupowały i jadły udało się zebrać 30.932,14 zł !!! Nie mogę się doczekać grudniowej edycji :)

 

Ulubieńcy miesiąca

W tym miesiącu Wasze serca podbił kokosowy pudding z nasion chia, który zyskał rekordową liczbę polubień na facebooku :)

_MG_2436
Niewiele mniej popularne były orkiszowe pancakesy– reasumując uwielbiacie śniadaniowe przepisy :) Postaram się, aby w kwietniu było ich jeszcze więcej :)

orkiszpan

Na miano restauracji miesiąca zdecydowanie zasługują Zielone Tarasy na krakowskim kleparzu. Kaszą jaglaną z pesto i ciecierzycą kupili moje serce :)

IMG_20150324_192723

Natomiast kawiarnia, którą wszyscy miłośnicy Francji powinni odwiedzić to Cawa mieszcząca się przy Nadwiślańskiej 1. Bardzo dobra kawa mrożona i ten klimat, który przypomina mi Paryż :)

IMG_20150326_080720

Koniecznie przeczytaj
Moja współpraca z serwisem BonaVita trwa, a wynikiem tego są liczne artykuły na temat odchudzania i rozwoju osobistego. Niżej prezentuje te, które w szczególności polecam :)

1427104630-3

Jak ułożyć skuteczny plan, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę – na chwilę zapomnij o dietach i skup się na sobie:) Stwórz solidny plan działania, który będzie fundamentem na drodze do wymarzonej sylwetki!!!

Psychodietetyka– czym jest i dlaczego warto się nią zainteresować. W sekrecie Wam zdradzę, że to właśnie z psychodietetyką wiążę swoją przyszłość :)

Nagradzaj siebie, czyli jak w przyjemny sposób osiągać swoje cele– pewnie gdzieś już o tym czytałeś, ale miałam wrażenie, że ten temat był wszędzie zaledwie „liźnięty”. Mam nadzieję, że ten artykuł wypełnił tą lukę i zmobilzuje Cie do lepszego traktowania samego siebie :)

W tym podsumowaniu to już wszystko :) Sama czasem nie zdaje sobie sprawy ile fajnych rzeczy w przeciągu jednego miesiąca jesteśmy w stanie zrobić. Gdyby tylko pozbyć się tej prokrastynacji…. Właśnie, macie na nią jakieś skuteczne sposoby :)?