Pożegnanie Bochenka #1- Chleb pszenny codzienny

chleb-pszenny-zwykly-7

Hej kochani! Tak w moim życiu ułożyły się ścieżki, że już za niewiele ponad 7 miesięcy będę zmieniać swoje nazwisko. Tak, tak, dobrze się domyślacie- przede mną jeden z tych najważniejszych dni w życiu jakim jest ślub :) Choć zmiana nazwiska nie jest  obowiązkowa,to  jednak w tych kwestiach pozostaje nieco staroświecka i planuje przyjąć nazwisko przedmężą.

chleb-pszenny-zwykly

W związku z tym postanowiłam zrobić godne pożegnanie mojego panieńskiego nazwiska i z tej okazji upiec 29 bochenków chleba z książki Piotra Kucharskiego „Chleb. Domowa piekarnia”!!! Dlaczego akurat 29? Odpowiedź jest prosta- właśnie tyle przepisów na chleb znajduje się w wyżej wymienionej książce. W ogóle zanim wybrałam książkę która będzie mi towarzyszyć w nauce wypiekania idealnych, domowych wypieków przejrzałam kilka innych pozycji, jednak ta trafiła do mnie najbardziej. Przepisy w niej są najróżniejsze- od drożdżowego chleba pszennego, przez bagietki, ciabatty, chleby bezglutenowe i te w mojej opini najtrudniejsze- chleby na zakwasie.

chleb-pszenny-zwykly-3

Swoją naukę zaczynam od rozdziału z chlebami drożdżowymi- dzisiaj na zdjęciach możecie zobaczyć „Chleb pszenny codzienny”. Nie wyszedł tak jak na zdjęciach ze książki, ale wierzcie mi i tak jest pyszny, a domownicy zmusili mnie do 3-krotnego jego wypiekania!!! Zjedliśmy go z samym masłem i pomidorami- wierzcie mi domowy chleb nie potrzebuje wielu dodatków.

chleb-pszenny-zwykly-2

TYGODNIE DO ŚLUBU: 33
UPIECZONE BOCHENKI: 1
POZOSTAŁO BOCHENKÓW: 28