Dietetyczny Czekoladowy Suflet
Jaki jest idealny deser na walentynki :)? Słodki, lekki, czekoladowy i…..dietetyczny! W końcu nie chcemy cały wieczór zmagać się ze wzdęciami po zbyt obfitym posiłku. Taki własnie jest dzisiejszy suflet- ma delikatną konsystencję czekoladowej pianki, smakiem spokojnie dorównuje klasycznemu sufletowi, a mimo to sprzyja płaskiemu brzuszkowi.
Cook Time | 16 minut |
Servings | porcje |
Ingredients
Ingredients |
Instructions
- Rozgrzej piekarnik do 180 C. Wysmaruj masłem ramekiny.
- Na małej patelni wymieszaj dokładnie 4 łyżki ksylitolu, kakao i mąkę, dodaj mleko i podgrzewaj na małym ogniu przez ok. 2 minuty, aż powstanie gęsta masa przypominająca rozpuszczoną czekoladę. Pozostaw do ostygnięcia (ok 5 minut).
- W osobnym naczyniu ubij na sztywno białka. Gdy będą już sztywne, dodaj pozostały ksylitol i zmiksuj.
- Na samym końcu dodaj przestudzoną masę czekoladową i wymieszaj wszystko łyżką aż do całkowitego połączenia się składników.
- Gotową masę przelej do przygotowanych naczyń.
- Piecz przez 16 minut, podawaj póki gorące.
- Suflet lubi opadać po około 3-5 minutach
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Zostaw komentarz
O mnie
Uwielbiam gotować i robie to dla przyjemności. Zawsze staram się gotować aby było dietetycznie ale też pysznie jak u Mamy.
Recent Posts
Jestem na ...
Facebook Page: Please enter a valid URL