Podsumowanie VI I VII tygodnia bez cukru

Zaczynajmy ten eksperyment

Szczerze mówiąc nie myślałam, że uda mi się aż tak długo wytrzymać. Byłam lekko przerażona wizją 3 tygodni bez owoców i wszystkich wakacyjnych imprez rodzinnych na których piętrzą się smakowite ciasta.

Kończąc IV tydzień odwyku czułam się momentami paskudnie (uboczny efekt oczyszczania organizmu) i zastawiałam się czy całe to doświadczenie ma sens. W tym miejscu uświadomiłam sobie jak ważne jest zdeklarowanie komuś ważnemu dla Was swojego postanowienia. Bo co bym miała napisać, że poddałam się? I mielibyście to wszyscy przeczytać- nie ma mowy!!! Tym sposobem przetrwałam tydzień V, bo wiedziałam że nagroda już jest blisko.

Ciesze się że w końcu znalazłam tą grafikę! Pokazuje w prosty i przejrzysty sposób dlaczego zdecydowałam się rzucić cukier!

Tydzień VI

To już 1,5 miesiąca bezcukrowego życia! Próbuje kawy mrożonej z syropem karmelowym mojego chłopaka- nie jestem w stanie wypić więcej niż łyka, jest taaaaaaaka słodka. Weselne ciasta nie robią na mnie żadnego wrażenia, a po szklance soku rozglądam się za wodą z cytryną. Tak to jest ten moment kiedy Wasze kubki smakowe zmieniają preferencje. Rzeczy które dotąd uwielbialiście stają się dla Was zbyt słodkie i odruchowo zaczynacie je omijać !

Jednocześnie podczas VI tygodnia pozwalamy sobie na odrobinę słodyczy- czyli do swojej diety włączamy owoce o niskiej zawartości fruktozy:

  • kiwi
  • grejpfruty
  • melony kasaba (mało słodkie i ciężko dostępne)
  • borówki
  • maliny

Chyba lepiej z terminem nie mogłam trafić- borówek i malin zarówno na targu jak i za domem mam pod dostatkiem.

Tydzień VII

Podczas tygodnia VII trochę zaszalałam- w jeden dzień przekradło się małe jabłko, w inny kawałek arbuza. W piątek nieszczęsne domowe ciasto, a w niedziele pyszny tort, który babcia specjalnie przygotowała na moje imieniny ( nie za słodki, kawowo-malinowy- idealny!). Takie odstępstwa potrafią być demotywującę- ale to normalna część każdego odwyku. Dawniej sięgnęłabym po kolejne kawałki ciasta, bo przecież już złamałam swoje postanowienia. Teraz po prostu w towarzystwie zjadam z grzeczności daną mi porcję, i nie sięgam po dokładkę. Każde takie zdarzenie to dla mnie małe zwycięstwo, które motywuje do dalszej walki z cukrem.
Jest jeszcze jeden ogromny plus bezcukrowej diety- patrzę w lustro i lekko nie dowierzam. Od kiedy pamiętam zawsze miałam problemy z trądzikiem, a teraz jakby znika ?! Podkład poszedł w odstawkę- dla mnie rewelacja!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *