Bezcukrowe, Dietetyczne Gofry

Ilu z Was postanowiło zgubić trochę kochanego ciałka w nowym roku? Patrząc na statystyki pewnie wiele, ponieważ zaraz po rzucaniu palenia jest to jedno z najczęściej wybieranych postanowień noworocznych. Zazwyczaj na pierwszy ogień idą słodycze- wróg szczupłej sylwetki numer jeden. Wraz ze zmianą kartki kalendarza z 31 grudnia na 1 stycznia żegnajcie cukierki, ciasta, batoniki…. Muffinki, gofry, naleśniki…

Oczywiście można ćwiczyć silną wole i katować się każdego tygodnia, pytanie tylko PO CO??? Przecież jest Dietetyczne niebo, na którym znajdziecie już ponad 100 przepisów na zdrowe dania, w tym większość z nich to receptury na zdrowe słodkości 🙂 Nie inaczej jest dzisiaj- na moim stole wylądowały odchudzone gofry, bez grama cukru, ale za to z dodatkiem siemienia lnianego i oleju kokosowego.

Dodatki jakie użyjecie do dekoracji Waszych gofrów zależą tylko od Waszej wyobraźni i zasobności lodówki- ja odmroziłam garść malin i borówek, a dla osłody dodałam ulubionego syropu ryżowego.

Przykładowy sposób podania

Print Recipe
Bezcukrowe, Dietetyczne Gofry
Servings
gofry
Servings
gofry
Instructions
  1. Rozgrzej gofrownice.
  2. Zmieszaj ze sobą suche składniki (bez siemienia), w osobnej misce wymieszaj mokre (z siemieniem).
  3. Połącz zawartość obu misek, wymieszaj dokładnie i piecz w mocno rozgrzanej gofrownicy aż gofry staną się złociste i chrupkie.
  4. Podawaj z owocami polane syropem ryżowym, lub jego substratem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *