Bezcukrowy Dżem Borówkowy

Poranki to dla mnie szczególna pora dnia. Lubie zaczynać je od ciepłej, leniwej kawy i jeszcze bardziej leniwego śniadania. Brzmi to może, jak kawałek wyrwany z romantycznej powieści, albo opis niedzielnego przedpołudnia. Nic z tych rzeczy. Mam kilka nawyków i przyzwyczajeń, które niektórym mogą wydawać się nieco ekscentryczne, ale to właśnie one kształtują moją osobowość i przestrzeń wokół mnie. Jednym z nich są własnie codzienne, długie i leniwe śniadania.

 

Grunt to dobrze zacząć dzień! Bo jeśli zacznie się w pośpiechu, byle jak i chaotycznie, to raczej są marne szanse, żeby reszta dnia była inna- a tego nie znoszę. Jedną z moich ulubionych propozycji śniadaniowych to wbrew pozorom wcale nie owsianka (która oczywiście też ma specjalne miejsce w moim sercu.).

 

Jednakże ponad wszystko, uwielbiam delektować się domowym pieczywem posmarowanym cienką warstwą dżemu, z dodatkiem sadzonego jajka i kubkiem cieplej kawy.
Myślałam, że kiedy zrezygnuje z cukru będę musiała rozstać się również z dżemami. Nic bardziej mylnego! Dzisiejszy przepis pokaże Wam jak szybko przyrządzić domowy dżem bez dodatku cukru. Smacznego 🙂

 


Print Recipe
Bezcukrowy dżem borówkowy
Prep Time 30 minut
Servings
Ingredients
Prep Time 30 minut
Servings
Ingredients
Instructions
  1. Borówki włóż do garnka i zalej wodą. Ustaw średni ogień i przykryj garnek pokrywką. Gotuj tak, aż owoce całkiem się rozgotują czyli około 15-20 minut.
  2. Pod koniec gotowania dodaj len (pochłania on nadmiar wody i sprawia, że dżem jest gęstszy.
  3. Gotowy dżem przelej do słoiczka, zakręć, a po ostygnięciu schowaj do lodówki.
  4. Tak przygotowany dżem należy spożyć w ciągu tygodnia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *