Chipsy z Jarmużu-Sos Tahini

Moja długa blogowa przerwa związana z kampanią wrześniową, a dokładniej dłuższym romansem z chemią powoli dobiega końca. Coraz chłodniejsze wieczory i częste deszcze zwiastują koniec lata, a targi powoli zapełniają się kolorowymi dyniami i jarmużem.

Lubicie jarmuż i długie jesienne wieczory spędzone na oglądaniu kolejnych odcinków Waszych ulubionych seriali? (Swoją drogą Mad Man zaczyna mnie irytować…) Lubisz podjadać podczas oglądania chociaż wiesz, że jest to niezdrowe? Ten przepis jest na siebie. Chipsy z jarmużu to idealna filmowa (i zdrowa!) przekąska, a dodatek sosu z tahini godnie zastąpi nudny już sos czosnkowy. Chrupcie na zdrowie!


Print Recipe
Chipsy z Jarmużu-Sos Tahini
Prep Time 20 min
Servings
blaszki
Ingredients
Prep Time 20 min
Servings
blaszki
Ingredients
Instructions
Chipsy
  1. Liście jarmużu porwij na kawałki unikając nerwów liścia. Umyj i bardzo dokładnie osusz- w tym wypadku konieczna jest wirówka do sałaty.
  2. Liście przełóż do dużej miski, dodaj oliwę oraz przyprawy (bez soli) i bardzo dokładnie połącz składniki- najlepiej rękoma.
  3. Na blasze rozłóż papier do pieczenia i poukładaj luźno liście i oprósz solą. Rozgrzej piekarnik do 160 C, ustaw funkcję termoobiegu i piecz jarmuż przez 8 minut.
  4. Następnie obróć liście i piecz kolejne 8 minut. Z podanej porcji wychodzą 3 blaszki chipsów.
Sos
  1. Wszystkie składniki po prostu ze sobą bardzo dokładnie zblenduj. Jeśli chcesz aby sos miał lżejszą konsystencje możesz dodać więcej wody.
Recipe Notes

Tak przygotowany sos możesz przechowywać w lodówce do 6 dni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *