Fitella zdrowa nutella

Niektórzy twierdzą że Nutella to szczęście w słoiczku. Nie mogę się z tym stwierdzeniem nie zgodzić! Jeszcze jakieś 7 kg temu moim ulubionym przysmakiem były słone paluszki maczane w wyżej wymienionym smarowidle.

Albo Nutella, na śniadanie, obiad i kolacje. Istniała też 3 wariacja kulinarna na jej temat- „deser łyżeczka” czyli wyjadanie Nutelli prosto ze słoiczka, za pomocą łyżeczki, lub w przypadku jej braku za pomocą palców.Niestety Nutella oprócz śladowej ilości orzechów zawiera przede wszystkim cukier i olej roślinny (producent pominął informację jaki ten olej!.

Jak już pewnie z doświadczenia wiecie, kanapki z Nutellą nie należą do zbyt zdrowych dań….Inaczej ma się sprawa z *FITELLĄ* czyli zdrową alternatywą Nutelli. Nie znajdziecie w niej nic oprócz naturalnych i pełnowartościowych składników. W trakcie sesji to mój kolejny Superfood, który nie dość, że poprawia mi humor to jeszcze poprawia koncentrację i dba o moją sylwetkę.

Print Recipe
Fitella zdrowa nutella
Prep Time 10 minut
Servings
Ingredients
Prep Time 10 minut
Servings
Ingredients
Instructions
  1. Upraż orzechy ba rozgrzanej, suchej patelni, aż zbrązowieją, a część skórek zacznie odpadać.
  2. Pozostaw do ostygnięcia i otrzyj z nich większość skórek. Spokojnie, nie musisz tego robić bardzo dokładnie 🙂
  3. Gotowe orzechy wrzuć do blendera i zmiksuj na gładką masę. Następnie dodaj pozostałe składniki i ponownie zmiksuj. Kiedy masa będzie jednolita, przelej ją do słoika i szczelnie zamknij.
  4. Na początku fitella może wydawać się zbyt lejąca, ale tak jak mleczko kokosowe pod wpływem zimna stężeje. Możesz ją przechowywać w lodówce do kilku tygodni!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *