Kaszi- Sushi z kaszą jaglaną

Lubicie sushi? Z jednej strony zawiera ono sporo zdrowych składników tj. ryby bogate w kwasy omega 3, świeże warzywa, a także nori, czyli suszone i prasowane wodorosty, które są skarbnicą składników odżywczych. Z drugiej strony trzeba uważać na ryż, który jest podstawą sushi, a jego indeks glikemiczny nie należy do najniższych.

Alternatywą dla tradycyjnego sushi, jest kaszi- czyli sushi w którym ryż ustępuje miejsca naszej królewskiej kaszy jaglanej 🙂 Choć ten zamiennik dla prawdziwych sushi smakoszy może wydawać się absurdalny, to gwarantuje Wam, że tak przygotowane rolki smakują naprawdę dobrze- zresztą nie musicie mi wierzyć, sami spróbujcie!


Print Recipe
Kaszi-sushi z kaszą jaglaną
Servings
rolatki
Ingredients
Servings
rolatki
Ingredients
Instructions
  1. Kaszę płuczemy pod bieżącą wodą, zalewamy wodą i gotujemy na małym ogniu pod przykryciem aż kasza wchłonie całą wodę. Wyłączamy gaz i pozostawiamy pod przykryciem na 10 minut.
  2. Przygotowujemy zalewę: w garnuszku na małym ogniu podgrzewamy ocet, cukier i sól aż wszystkie składniki się połączą, ściągamy z ognia i zalewamy kaszę jaglaną. Mieszamy ją drewnianą łyżką i odstawiamy do wystygnięcia.
  3. W między czasie przygotowujemy składniki, które znajdą się w środku naszej rolki: kroimy je wszystkie na cienkie, podłużne paski.
  4. Przygotowujemy: miseczkę wody, ostry nóż, matkę bambusową oraz arkusze nori. – Na matce bambusowej rozkładamy nori – Na nori układamy niezbyt grubo kasze jaglaną do mniej więcej 3/4 wysokości arkusza – U dołu arkusza układamy przygotowane przez nas składniki, a górną część arkusza smarujemy delikatnie wodą – Przytrzymujemy składniki i zawijamy rolkę – Kroimy rolkę ostrym nożem na pół, a później każdą z połówek na 4 części, przed każdym krojeniem dobrze jest wytrzeć nóż i zanurzyć go w zimnej wodzie.
  5. Gotowe! Uwaga jeśli instrukcje z punktu 4 nie są dla Ciebie jasne, to polecam obejrzeć ten tutorial z którego sama uczyłam się zawijać swoje pierwsze rolki 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *