Kaszi-sushi z kaszą jaglaną
  Servings
  2-3rolatki
  Servings
  2-3rolatki
  Ingredients
  + dodatki wedle uznania, na przykład :
  Instructions
  1. Kaszę płuczemy pod bieżącą wodą, zalewamy wodą i gotujemy na małym ogniu pod przykryciem aż kasza wchłonie całą wodę. Wyłączamy gaz i pozostawiamy pod przykryciem na 10 minut.
  2. Przygotowujemy zalewę: w garnuszku na małym ogniu podgrzewamy ocet, cukier i sól aż wszystkie składniki się połączą, ściągamy z ognia i zalewamy kaszę jaglaną. Mieszamy ją drewnianą łyżką i odstawiamy do wystygnięcia.
  3. W między czasie przygotowujemy składniki, które znajdą się w środku naszej rolki: kroimy je wszystkie na cienkie, podłużne paski.
  4. Przygotowujemy: miseczkę wody, ostry nóż, matkę bambusową oraz arkusze nori. – Na matce bambusowej rozkładamy nori – Na nori układamy niezbyt grubo kasze jaglaną do mniej więcej 3/4 wysokości arkusza – U dołu arkusza układamy przygotowane przez nas składniki, a górną część arkusza smarujemy delikatnie wodą – Przytrzymujemy składniki i zawijamy rolkę – Kroimy rolkę ostrym nożem na pół, a później każdą z połówek na 4 części, przed każdym krojeniem dobrze jest wytrzeć nóż i zanurzyć go w zimnej wodzie.
  5. Gotowe! Uwaga jeśli instrukcje z punktu 4 nie są dla Ciebie jasne, to polecam obejrzeć ten tutorial z którego sama uczyłam się zawijać swoje pierwsze rolki 🙂