Kokosowy Pudding Chia

Moda na nasionka szałwii hiszpańskiej, a konkretniej na puddingi z niej zrobione opanowała prawie wszystkie wegańskie i dietetyczne blogi, a na instagramie jest równie chętnie fotografowany co owsianki. Na początku strasznie mnie to dziwiło, przecież te malutkie czarne nasionka są takie drogie!

Jednak z drugiej strony kusiły mnie niesamowicie. Nie dość, że świetnie wyglądają to są jeszcze mega zdrowe. Zawierają więcej kwasów omega-3 niż łosoś oraz duże ilości wapnia i żelaza, a ponadto pełnowartościowe białko i zbawiennie wpływającego na trawienie błonnika. Ostatecznie znalazłam na allegro nasionka w fantastycznej cenie i od tego czasu nie przestaje eksperymentować z puddingami, a ten na który znajdziecie przepis poniżej należy zdecydowanie do moich ulubionych.

 


Print Recipe
Kokosowy Pudding Chia
Instructions
  1. Wszystkie składniki wrzuć do słoiczka, energicznie (bardzo energicznie!) wymieszaj łyżką, zakręć i wstaw do lodówki na 15 min. Po tym czasie ponownie wymieszaj wszystko i tym razem odłóż do lodówki zakręcony słoiczek na kilka godzin lub najlepiej na całą noc. Rano przygotuj ulubione owoce i ciesz się swoim pysznym i zdrowym, kokosowym puddingiem chia 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *