Marchewkowa Babka

Na wielkanocnym stole chodź jest wiele pyszności to jeśli miałabym wybierać ten jeden przysmak na który czekam cały rok zdecydowanie byłaby to babka. Najlepiej z dużą ilością lukrowej polewy….

Oczywiście, jako osoba, która dba o zdrowy jadłospis, po maratonie z żurkiem i jajkami w majonezie powinnam zrezygnować z kolejnej porcji kalorii, ale wyrzeczenia są zdecydowanie nie dla mnie. Wiesz co? Dla Ciebie też nie!

Wystarczy, że zamiast tradycyjnej babki upieczesz babkę marchewkową- przyjemnie wilgotną, słodką, a do tego bezcukrową! Nie znajdziesz w niej ani białej mąki, ani cukru, a ilość tłuszczu jest maksymalnie ograniczona.


Print Recipe
Marchewkowa Babka
Servings
babka
Ingredients
Ciasto
Servings
babka
Ingredients
Ciasto
Instructions
Ciasto
  1. 1.Rozgrzej piekarnik do 180 C 2.Wymieszaj pierwsze 5 składników w dużej misce 3.W osobnym naczyniu ubij jajko (ok. 3-4 min) 4.Do ubitego jajka dodaj mleko i olej, miksuj do połączenia się wszystkich składników 5.Zmniejsz obroty miksera i do powstałej masy stopniowo dodawaj mieszankę mąki z ksylitolem 6.Na samym końcu dodaj marchewkę i wymieszaj do połączenia się wszystkich składników 7.Przelej masę do formy na babkę i piecz 45-50 min do suchego patyczka, po upieczeniu wyjmij z piekarnika i pozostaw w foremce do ostudzenia.
Polewa
  1. Wszystkie składniki umieść w garnku i podgrzewaj na małym ogniu do delikatnego rozpuszczenia i połączenia wszystkich składników. Uwaga! Trwa to dosłownie chwilkę, maksymalnie 1-2 min! Polej masą bakę i pozostaw w lodówce do stężenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *