Placki dyniowe

Czy posiadanie obsesji zawsze musi być groźne? Niekoniecznie- ja dzisiaj opowiem Wam o dwóch rzeczach na punkcie, których mam niezłego bzika. Pierwsza z nich to dynia- w okresie jesiennym kupuje ją nałogowo i przerabiam na purre.

Kocham wszystko co ma w sobie dynie- chleby, placuszki, curry…. mój chłopak śmieje się, że będziemy jeść dyniowe purre przez kolejne kilka miesięcy, ale zwracając uwagę na fakt, że jest ona niesamowicie zdrowa, wzmacnia odporność i działa odkwaszająco to wyjedzie nam to tylko na dobre!Druga obsesja to sam Jamie Olivier- uwielbiam jego przepisy, książki, programy a nawet garnki na, które poluje w TK maxx.

Dlatego też kiedy w kioskach pojawił się pierwszy numer polskiego wydania „Jamie magazyn” bez zastanowienia go kupiłam, a następnie obkleiłam całą gazetę kolorowymi tasiemkami, zaznaczając przepisy, które koniecznie muszę zrobić.

Jednym z pierwszych jakie wypróbowałam były placuszki dyniowe- już po pierwszym kęsie widziałam, że muszę je ponownie zrobić i podzielić się przepisem na blogu.

Print Recipe
Placki dyniowe
Prep Time 20 minut
Servings
placków
Ingredients
Prep Time 20 minut
Servings
placków
Ingredients
Instructions
  1. Wszystkie składniki umieść w dużej misce, zmiksuj lub dokładnie wymieszaj łyżką.
  2. Rozgrzej na patelni 1 łyżeczkę oleju (zwykle rozgrzewam najpierw samą patelnie, dopiero po 2-3 minutach dodaje olej), nałóż łyżką placuszki (1 placek-2 łyżki) i piecz na średnim ogniu 1-2 minuty z każdej strony.
  3. Podawaj z ulubionymi dodatkami np. rukola, jogurt, sos chilli, żurawina- do wyboru do koloru!
Recipe Notes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *