Spring Rolls

Wspominałam Wam już, że uwielbiam danie zaczerpnięte z kuchni orientalnej? Jeśli nie, to stali czytelnicy na pewno już to zauważyli np. przy okazji przepiu na makaron soba z warzywami, wgetariańską zupę pho, czy też bento bowl 🙂 Bardzo cenię tą kuchnie za wykorzystywanie ogromnej ilości warzyw, aromaty, a także prostotę i szybkość wykonywania. Chociaż spring rollsy brzmią dla niektórych egzotycznie, to przyrządzić je może nawet 10 latek 🙂 Nóż, woda i talerz- to wszystko czego Ci potrzeba, żeby w 10 minut wyczarować pyszną i zdrową przekąskę!


Print Recipe
Spring Rolls
Do spring rollsów tak naprawdę możecie włożyć wszystko. Nie musicie ściśle trzymać się ilości składników jakie podałam- wszystko zależy od Waszych smaków i inwencji twórczej.
Instructions
  1. Makaron gotujemy według instrukcji podanej na opakowaniu, odcedzamy i pozostawiamy do ostygnięcia lub przelewamy zimną wodą.
  2. Przyrządzamy sos: ocet mieszamy z cukrem, sosem sojowym i chilli, a następnie stopniowo dodajemy olej- mieszamy aż sos będzie miał jednolitą konsystencje.
  3. Przygotowujemy wszystkie warzywa: myjemy, awokado obieramy ze skórki i kroimy w plasterki, ogórek i paprykę kroimy w słukpki. To samo robimy ewentualnie z rybą, surimi kroimy na pół.
  4. Do foremki na tarte/ tortownicy nalewamy zimnej wody. Zanurzamy w niej arkusz papieru ryżowego i przekładamy go na talerz.
  5. Na środku arkusza układamy kolejno 10 g makaronu, plasterek awokado, 2 słupki papryki, ogórka, ewentualnie ryby/ surimi i posypujemy kiełkami.
  6. Zaczynamy zawijanie (podobnie jakbyśmy składali kopertę): najpierw zawijamy papier z prawej strony, później z lewej, a następnie zakładamy papier z góry i dołu. Staramy się zakładać papier tak, aby jak najciaśniej przylegał do farszu. Gotowe!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *