Zdrowa Granola Z Czekoladą

W czasie sesji rzadko kiedy mam czas na długie i wymyślne śniadania. Nawet przygotowanie owsianki czy kaszy jaglanej wydają mi się być zbyt pracochłonne czego konsekwencją są codzienne kanapki.

Nie żebym coś do nich miała, bo z odpowiednio dobranych składników mogą tworzyć sycący i pełnowartościowy posiłek, ale nie samym chlebem żyje człowiek. Wygospodarowałam więc pół godziny, aby przygotować coś, co zagwarantuje mi pyszne śniadania na najbliższy tydzień.

Na moim blogu znajdziecie już dwa przepisy na granolę i każdy z nich jest pyszny, ale w okresie wzmożonej pracy umysłowej proponuje, abyś wypróbował właśnie ten. Dlaczego? Ponieważ ma w sobie duże ilości siemienia lnianego, które wspomaga odporność i procesy odchudzania oraz gorzką czekoladę, która jest niezastąpiona przy wzmożonej pracy umysłowej. Dla mnie podczas sesji to kompozycja idealna!

Przykładowy sposób podania
Print Recipe
Zdrowa granola z czekoladą
Servings
Ingredients
Servings
Ingredients
Instructions
  1. Rozgrzej piekarnik do temperatury 180 C.
  2. W dużej misce wymieszaj płatki owsiane ze słonecznikiem, dynią i siemieniem lnianym. W małym rondlu rozpuść syrop/miód wraz z olejem kokosowym.
  3. Zawartość rondelka przelej do miski z suchymi składnikami i wymieszaj bardzo dokładnie.
  4. Granole wysyp na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia, rozprowadź równomiernie i piecz przez 20 minut. Pamiętaj, aby w połowie pieczenia przemieszać granole, jeśli tego nie zrobisz spali się na węgiel.
  5. Po ostygnięciu granoli dodaj pozostałe składniki i przechowuj w słoiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *